زندگی کردن با سمعک 

شاید بتوان سمعک را یکی از اندام‌های شما در نظر گرفت که توانایی اتصال به برخی از دستگاهای الکترونیکی مانند تلفن همراه و تلوزیون را دارد. در واقع سمعک‌های مدرن تجربه جدیدی از زندگی به شما می‌دهند.

شما چه توقعاتی می‌توانید از سمعک خود داشته باشید ؟

زمانی که کم شنوایی شما به میزانی رسید که استفاده از سمعک برای شما الزامی‌ست بسیار مهم است که شناخت واقعی از توانایی‌های سمعک‌ها داشته باشید. در حقیقت توقعات غیر واقعی باعث سرخوردگی و حس عدم رضایت در شما می شود .در زیر به برخی ازاین نکات اشاره می‌شود.

• این که چقدر سمعک شما می تواند به حس شنوایی شما کمک کند ارتباط زیادی با میزان کم شنوایی شما دارد که این کمیت در آزمایش شنوایی شما بررسی می‌شود.
• هرچقدر میزان کم شنوایی شما بیشتر باشد سمعک شما باید قوی‌تر و از تکنولوژی پیشرفته‌تری برخوردار باشد.
• در محیط‌های آرام عمل کرد سمعک بهتر است و به سیستم شنوایی طبیعی نزدیک تر است. هر چقدر محیط صوتی پیرامون شما پیچیده‌تر و متنوع‌تر می‌شود عملکرد سمعک کاهش می‌یابد.
• سمعک شما صداهی بلند را به گونه تقویت می کند که باعث آزار شما نمی‌شود و شنیدن آن‌ها راحت است.
• سمعک درک شما از گفتار در محیط‌های شلوغ افزایش می‌دهد که این افزیش درک وبهبود درک گفتار بستگی به میزان ونوع کم شنوایی شما دارد.
• در صورتی که سمعک شما به خوبی برنامه‌ریزی شده باشد شما باید بتوانید اصوات محیطی که از ان محروم بودید را به راحتی بشنوید مثل صدای قطرات باران صدای خش خش برگ‌ها یا صدای موتور یخچال.
• برای این که بتوانید حداکثر استفاده از سمعک را ببرید و به ان عادت کنید به زمان نیاز دارید. باید به متخصص شنوایی خود سر بزنید تا تنظیمات ان را اصلاح کند.

ورزش کردن با سمعک

افرادی که از سمعک استفاده می‌کنند با این سوال مواجه هستند که آیا در حین ورزش استفاده از سمعک امکان پذیر است یا نه پاسخ این سوال آری است. امروزه سمعک‌ها به گونه طرحی شده‌اند که فعالیت‌های مورد علاقه خود را انجام بدهیم بدون اینکه سمعک اختلالی ایجاد کند.

مراقبت از سمعک در ورزش

اولین نکته که باید در نظر داشته باشید عرق و رطوبت ناشی از فعالیت بدنی است که باعث آسیب به سمعک شما می‌شود.
اگر نگران افتادن سمعک هستید می‌توانید از گیره‌ای مخصوص نگهداری سمعک استفاده کنید.
بعد از اتمام ورزش با استفاده با سشوار سمعک خود را خشک کنید. شب‌ها در باتری را باز کنید و باتری خارج کنید تا رطوبت آن خارج شود.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت نزد مدیریت فراسمعک محفوظ می‌باشد.