سمعک ریک
سمعک ریک

سمعک های رسیوردر کانال

این سمعک ها به این دلیل که رسیور در خارج سمعک قرار می گیرد اندازه کوچکتری نسبت به  سمعک های پشت گوشی دارند و مخفی تر به نظر می رسند.  .در این سمعک ها با توجه به این که بلند گو نزدیک به پرده گوش قرار می گیرد صدا شفاف تر است علاوه براین چون که امکان نشت فرکانس های پایین وجود دارد صدای خود کاربر طبیعی تر به نظر می رسد ابعاد کوچک این سمعک ها قرار دادن وبر داشتن انها را برای سالمندان ،دشوار می کند .این سمعک  ها به اندازه سمعک های پشت گوشی مرسوم توانایی تقویت صدا را ندارند. قرار گرفتن رسیور این سمعک ها در کانال گوش آن را نسبت به جرم گوش اسیب پذیر می کند که باید نسبت به مراقب از انها اقدام کرد.

سمعک های RIC مزایا و اشکالاتی دارد

مزایا:

سمعک های ریک به طور معمول باریک تر و کوچکتر از اکثر مدل های پشت گوشی هستند. سبک های RIC همچنین به جای قلاب گوش یا لوله ای از سیم برق نازک و برقی خود برخوردار هستند که در صورت ترکیب شدن با یک گنبد کوچک و شفاف گوش ، آنها را به سختی برای دیگران قابل مشاهده می کند.
صداها با سمعک های RIC شفاف تر وطبیعی تر هستند ، زیرا بلندگو به کانال گوش نزدیک تر است. و فاصله بلندگو از میکروفون شکایت رایج دیگری را به حداقل می رساند: صوت کشیدن سمعک.

اشکالات:

اندازه کوچکتر سمعک های RIC ممکن است تنظیم تنظیمات و تمیز کردن آنها را دشوارتر کند - به خصوص برای کسانی که مهارت های حرکتی خوبی ندارند. و اگرچه می تواند طیف وسیعی از افت شنوایی راپوشش دهد ، اما به اندازه سمعک پشت گوشی تقویت نمی کنند. قرارگیری بلندگو در کانال گوش باعث می شود که در برابر رطوبت و ساخت موم نیز آسیب پذیرتر شود ، بنابراین به حداقل رساندن آسیب و یا مشکلات صدا نیاز به نگهداری منظم دارد.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت نزد مدیریت فراسمعک محفوظ می‌باشد.