سمعک های وایرلس

با ورود تکنولوژی وایرلس و مزایای آن به صنعت، دنیای سمعک و وسایل کمک شنیداری نیز به بهترین نحو از این تکنولوژی استفاده کرده و نسل جدیدی از سمعک ها به نام سمعک های وایرلس ایجاد شد.
به نظر می رسد آنچه یک سمعک را به طور کامل و واقعی وایرلس می سازد، استفاده از تکنولوژی GHz4/2 است. در برندهای مختلف از محدوده فرکانس های مختلف به عنوان بستری برای انتقال اطلاعات در حالت وایرلس استفاده می کنند، بنابراین در برخی برندها تنها ویژگی در دسترس و کاربردی وایرلس ارتباط بی سیم بین سمعک های دو گوش است و برای اتصال به نرم افزار یا وسایل جانبی کمک شنیداری (اکسسوری ها) به کابل یا قطعات واسط نیاز دارد. اما در تکنولوژی GHz 4/2 با کاربرد آنتن های رادیویی ظریف در داخل سمعک، ارتباط کاملاً وایرلس، مستقیم و بدون زمان تأخیر با اکسسوری ها و مبدل های دستگاه های صوتی (تلفن، تلویزیون و . . . ) و بدون نیاز به رابط گردنی امکان پذیر شده است.

مزایا سمعک وایرلس

. تنظیم سمعک ها به صورت (wireless) بی سیم: جهت تنظیم بی سیم سمعک های وایرلس به هیچ گونه کابل یا قطعه واسطه دیگری نیاز نبوده و برعکس Hipro و Noah Link هیچ رابط گردنی یا حلقه ای مانندی وجود ندارد که موجب ناراحتی و محدود کردن حرکات بیمار شده یا اختلالی در تنظیم سمعک ایجاد کند.2. بهبود کیفیت صدا به واسطه ارتباط دو گوشی سمعک ها با هم (Ear to Ear Synchronization)
به واسطه تکنولوژی وایرلس GHz4/2 و ارتباط سریع و بدون تداخل دو سمعک با هم، تمامی توانمندی های دو گوشی سمعک ها مانند دایرکشنالیتی دو گوشی، تکنیک های حذف نویز و بهبود محرکات گفتاری و ... به بهترین شکل ممکن در اختیار کاربر سمعک قرار می‌گیرد.


3. اتصال وایرلس به وسایل جانبی کمک شنیداری (Accessories)
از جمله مهم ترین ویژگی های سمعک های وایرلس، امکان اتصال مستقیم، بدون سیم و بدون نیاز به رابط گردنی به اکسسوری ها می باشد اساساً اکسسوری ها وسایلی هستند که هنگام کاربرد تلویزیون، تلفن، محیط های نویزی، کلاس درس و . . . به افزایش وضوح سیگنال های گفتاری و کاهش اصوات ناخواسته بهبود SNR کمک می کنند. وایرلس بودن سمعک ها این امکان را فراهم می کند که بتوانند با وسایل جانبی کمک شنیداری به صورت کاملاً وایرلس ارتباط برقرار کرده و سینگال هدف را مستقیماً دریافت کنند. به این ترتیب تأثیر نویز محیطی بر سیگنال هدف، حداقل شده و به بهبود SNR و در نهایت بهبود توانایی شنیداری فرد به ویژه در محیط های شلوغ، کمک شایانی خواهد کرد. از دیگر مزایای اکسسوری ها می توان به هزینه کمتر و سرعت و کیفیت بالای انتقال اطلاعات نسبت به تکنولوژی های مشابه قبلی اشاره کرد.


4. امکان برقراری ارتباط سمعک های وایرلس با تلفن های همراه هوشمند:
این ارتباط از طریق بستر بلوتوثی انجام می پذیرد. این دسته از سمعک های وایرلس پیشرفته را اصطلاحاً سمعک های ساخته شده برای تلفن هوشمند یا MFI می نامند که بدون نیاز به هیچ قطعه یا حتی اپلیکیشنی به طور مستقیم با تلفن همراه کاربر اتصال برقرار کرده و علاوه بر پاسخگویی مستقیم تماس ها از طریق سمعک، امکان تغییر برخی مشخصه های سمعک را برای کاربران فراهم می سازد.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت نزد مدیریت فراسمعک محفوظ می‌باشد.