سمعک ضد آب

تکنولوژی ضد آب در سمعک به طور گسترده مورد توجه افراد با کم شنوایی و کاربران سمعک قرار گرفته است.بدون تردید در کلیه سمعک ها از دیجیتال تا سمعک های فوق هوشمند وایرلس می توان این فن اوری را گنجاند . برندهای مختلف با تکنولوژی های متفاوت سعی در مقاوم سازی و نفوذ ناپذیری سمعک خود در مقابل آب را دارند.اجزاء الکتریکی درون سمعک بسیار به آب حساس می باشند و در صورت نفوذ اب، ممکن است آسیب بینند.
استفاده ازپوشش نانو سمعک را نفوذ ناپذیر می‌سازد. فناوری نانو امروزه در بسیاری از صنعت ها وارد شده است و طبیعی است که به کمک صنعت سمعک نیز بیاید. این پوشش مانع از نفوذ آب و جرم گوش و ترشحات گوش به سمعک می شود. پوشش نانو به دو صورتordinary و integrity وجود دارد. در نوع اول پوشش نانو فقط خارجی سمعک را می پوشاند و در نوع دوم علاوه بر قسمت خارجی،قسمت داخلی نیز توسط فناوری پوشش داده می شود.
از راههای جدید تر استفاده از فناوری نانو، پوشش کامل سمعک می باشد. در این روش تمامی اجزاء سمعک از جمله رسیور، میکروفون و چیپ در برابر اب و تغییرات دمایی مقاوم هستند. لایه پلی مری از نانو به ضخامت 60 تا 80نانومترمورد استفاده قرار می گیرد.

معیارهای استاندارد ضد آب

بعضی از برندها مانند فوناک و زیمنسس با دارا بودن تکنولوژیIP68 و IP67 اقدام به مقاوم سازی سمعک های خود در برابر آب و گرد و غبار نموده اند.در مورد تکنولوژی IP باید توجه داشت که دارای دو معیار مقاومت نسبت به آب و مقاومت نسبت به گرد و غبار می باشد. معیار اول که عددی بین 0 تا 6 است سطح حفاظت از جسم در برابر گرد و غبار را نشان می دهد. عدد دوم که بین 0 تا 8 می باشد سطح حفاظت در برابر آب را نشان می دهد.

کاربرد سمعک ضد آب

رطوبت بالا باعث می شود تا اجزاء الکتریکی اسیب پذیر بشوند . برای حفاظت از سمعک پوشش ضدآب بایداجازه ورود اب به سمعک را ندهد.در جمله موارد زیر سمعک ضدآب بسیار موثر عمل می کند.

سمعک ضدآب مناسب افراد

  • کودکان که ممکن است نتوانند از سمعک خود در برابر اب محافظت کنند.
  • کاربران سالمند.
  • افرادی که ترشح گوش مداوم دارند.
  • افرادی که از جرم گوش زیاد شکایت دارند.
  • افرادی که عفونت شدید گوش دارند.

ترشح مداوم گوش

گاهی عفونت ها باعث می شود تا مایع عفونت در درون کانال گوش به صورت مداوم وجود داشته باشد. در صورت استفاده از سمعک عادی، ممکن است به علت نفوذ ترشح، سمعک از کار بیفتد و به اصطلاح بسوزد. 

محیط های کاری مرطوب

 بعضی از افراد مجبورند در محیط هایی کار کنند که رطوبت زیاد دارد. استفاده از سمعک ضد آب در چنین مواردی بسیار مفید می باشد. 

شنا و استخر

استفاده از سمعک در محیط استخر ممکن است باعث از کار افتادن سمعک شود. امروزه برخی از برندها ادعا می کنند که سمعک های ضد اآب انها تا عمق سه متری نیز در برابر اب مقاوم باشند.

محیط بارانی

یکی از مشکلات افراد با نقص شنوایی و کاربر سمعک محدودیت در استفاده از سمعک در روز بارانی می باشد. در چنین مواردی می توان از سمعک ضد آب استفاده کرد.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت نزد مدیریت فراسمعک محفوظ می‌باشد.