• خانه
  • بلاگ
  • کاهش شنوایی گزارش شده توسط بیماران بهبود یافته از COVID-19

کاهش شنوایی گزارش شده توسط بیماران بهبود یافته از COVID-19

محققان می گویند ممکن است COVID-19 به قسمت هایی از سیستم شنوایی ما آسیب برساند و در نتیجه باعث کاهش شنوایی شود.

خلاصه گزارش: محققان گزارش می کنند که کاهش شنوایی و وزوز گوش  می تواند یکی دیگر از ویژگی های بیماری COVID-19 باشد. تعداد قابل توجهی از بیماران هشت هفته پس از ترخیص از بیمارستان به دلیل ویروس کرونا، کاهش شنوایی و سایر مشکلات شنوایی را گزارش کرده اند. محققان بر این باور هستند که  ممکن است COVID-19 به قسمت هایی از سیستم شنوایی آسیب برساند و در نتیجه باعث کاهش شنوایی شود.

منبع دانشگاه منچستر:
به گفته پژوهش گران شنوایی دانشگاه منچستر، در مطالعه ای که توسط مرکز تحقیقات زیست پزشکی NIHR منچسترباحمایت BRC  صورت گرفته است، تعداد قابل توجهی از بیماران وقتی هشت هفته پس از ترخیص از بیمارستان برای COVID-19 مورد مصاحبه تلفنی قرار گرفتند ،مشکلات  شنوایی شنوایی خود راچنین گزارش کردند.
صد و بیست و یک نفر از بزرگسالان بستری در بیمارستان ویتنشاوه ، بخشی از سازمان NHS دانشگاه منچستر ، از طریق تلفن در این نظر سنجی شرکت کردند. هنگامی که از آنها در مورد تغییر شنوایی مورد پرسش قرار گرفتند شانزده نفر (2/13٪) اضهار کردند که شنوایی آنها بدتر است. هشت نفر وخیم شدن شنوایی و هشت نفر دیگر وزوز گوش را گزارش کردند (صداهای شنوایی که توسط منبع خارجی ایجاد نمی شوند).

نتایج، که در نامه ای به مجله بین المللی شنوایی شناسی منتشر شده است، به مجموعه ای از شواهد دلالت دارد که  ویروس کرونا یا COVID-19 مانند SARS CoV-2 ، تأثیرات طولانی مدت بر سلامتی و احتمالاً شنوایی دارد.
پروفسور کوین مونرو ، استاد شنوایی شناسی  منچستر بیان می کند: "ما قبلاً  به خوبی می دانستیم که که ویروس هایی مانند سرخک، اوریون و مننژیت می توانند باعث کاهش شنوایی می شوند و ویروس های کرونا می توانند  اعصاب منتقل کننده اطلاعات به مغزانسان را متاثر سازد.

"از نظر تئوری این احتمال وجود دارد که COVID-19 باعث ایجاد مشکلاتی در قسمت هایی از سیستم شنوایی از جمله گوش میانی یا حلزون گوش شود."
"به عنوان مثال منجرب به نوروپاتی شنوایی شودکه یک اختلال شنوایی است که در آن حلزون گوش فعالیت طبیعی دارداما انتقال پیام های عصبی از عصب شنوایی به مغز مختل می شود.
افرادی که به نوروپاتی شنوایی مبتلا هستند ، هنگام ایجاد صدای پس زمینه ، در شنیدن مشکل دارند.
بیماری به نام سندرم گیلن باره همچنین با نوروپاتی شنوایی مرتبط است که همچنین با SARS CoV-2 ارتباط دارد.
با این حال ، محققان می گویند تحقیقات بیشتری لازم است تا بتوان دلیل وجود ارتباط بین ویروس و مشکلات شنوایی را تشخیص داد.

این گزارش  پس از یک مرور سریع سیستماتیک ویروس کرونا و اندام شنوایی تعادلی توسط تیم پروفسور مونرو در ماه ژوئن انجام شد.
در این بررسی گزارش های کم شنوایی و وزوز گوش تایید شده ، اما تعداد  مطالعات انجام شد کافی نیست و کیفیت شواهد پایین می باشد.

پروفسور مونرو اضافه کرد: "در حالی که ما از  تغییرات  شنوایی و وزوز گوش  قبل و بعد از ابتلا به کرونا اطمینان داریم ، اما احتیاط می کنیم.

نتایج منتشر شده در نامه ای به مجله بین المللی شنوایی شناسی ، به مجموعه ای از شواهد حکایتی اضافه می کند که ویروس کرونا  COVID-19 ، SARS CoV-2 ، تأثیرات طولانی مدت بر سلامتی و احتمالاً شنوایی دارند. تصویر به دانشگاه منچستر اعتبار داده می شود.

کلینیک شنوایی سنجی فراسمعک به انتشار اخبار مرتبط به کم شنوایی افراد مبتلا به ویروس کرونا خواهد پرداخت و اخبار بعدی را از همین طریق منتشر خواهد کرد.

شنوایی سنجی , وزوز گوش, ویروس کرونا, تأثیر کرونا بر شنوایی

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت نزد مدیریت فراسمعک محفوظ می‌باشد.
طراحی وب